Online výuka

Užitečné odkazy

• Výuka od 12.10.2020

12.10.2020

Dle usnesení vlády ČR ze dne 12.10.2020 č. 1022 se zakazuje osobní přítomnosti žáků na základním vzdělávání v základní škole v době od 14.10. do 1.11.2020.

Vyučování bude probíhat distančním způsobem dle doporučení MŠMT v omezeném rozsahu o kterém budete informování prostřednictvím třídních učitelů.
    1. I. stupeň učí dle provizorního rozvrhu distančně – každý den Čj + M +2x týdně Aj, omezeně Prv, Pří, Vla.
    2. II. stupeň učí dle rozvrhu ve stejném rozsahu, všechny třídy distančně. Neučí se Hv, Tv, Vv, Pc, VOČ a PVP.

Rodičům, kteří chtějí uplatnit u svých zaměstnavatelů OČR stačí čestné prohlášení – není nutné potvrzení od ZŠ.

• Doporučený postup OSPDL ČLS JEP k managementu u akutních onemocnění v průběhu pandemie COVID19

17.9.2020

Doporučený postup

• Návštěva obory

15.9.2020

Dne 8. září jsme všichni žáci pátých tříd navštívili oboru Kněžičky, abychom se dozvěděli více o nelehké práci lesníků. Hned u autobusů nás přivítali zaměstnanci Lesní správy a rozdělili nás do skupin.

Na prvním stanovišti jsme se dozvěděli mnoho informací o lesní zvěři. Například, jak se pozná stáří daňka podle paroží. Na dalších stanovištích nás naučili, jak se měří výška stromu a jak se dá zjistit jeho stáří. Zasadili jsme sazenici stromku a na vlastní kůži si vyzkoušeli, že obnova lesa je velice náročná práce. Prořezávka lesního porostu je důležitá pro zachování stejných podmínek pro každý strom.

To nejzajímavější přišlo na závěr. Semenáčci se totiž sbírají až z vrcholu stromu, a tak je potřeba pro ně vyšplhat. Odvážní z nás si to vyzkoušeli, včetně paní učitelky.

Štěpán Klouček, 5.A

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | Kontakty