Školní parlament

Ani v posledním čtvrtletí školního roku náš parlament neustal se svojí aktivní činností. Představujeme aktivity, které jsme postupně uskutečnili. V úterý 21. 3. 2023 jsme na naší škole uvítali nejen jaro, ale zároveň jsme vyjádřili podporu lidem s Downovým syndromem. Heslo dne bylo ,,Na každou nožku jinou ponožku".

Středa 5. 4. 2023 byla ve znamení kuchařského umění žáků 7. ročníků. Konalo se totiž klání ve vaření s tématem "Vajíčka aneb symbol Velikonoc v kuchyni". Soutěžní družstvo tvořili vždy 4 zástupci z každé třídy. Všichni byli zapáleni do výběru svých pokrmů. Hlavním cílem bylo zaujmout porotu chutným a krásně naservírovaným pokrmem. Všem soutěžícím se to moc povedlo a odvedli opravdu skvělou práci.

Se svojí aktivitou nezaostali ani naši deváťáci, kteří si pro své prvňáčky připravili dopoledne plné her a soutěží spojené s čarodějnickou tematikou.

V pátek 19. 5. 2023 se členové žákovského parlamentu vydali na exkurzi na vojenskou tvrz Dobrošov. Tato akce byla odměnou pro zástupce jednotlivých tříd za jejich celoroční práci.

Mgr. Hana Jadrná