Jak se učí učitelky aneb Florencie v červnu

V rámci programu Erasmus+ jsme v červnu pokračovaly s kurzem Intensive English Language and Culture Course ve Florencii v Itálii. Díky skvělé lektorce a kolegům z dalších evropských zemí jsme během týdne zlepšily svou anglickou slovní zásobu, gramatiku, výslovnost a konverzační dovednosti. Za důležité považujeme i seznámení se školskými systémy v Maďarsku, Polsku, Francii a Finsku, kdy jsme s kolegy ze zahraničí srovnávali naše školské systémy a vzájemně se inspirovali.

Pět dní jsme pobývaly a studovaly přímo ve Florencii, kde veškeré aktivity probíhaly velmi prakticky, a tak jsme se s kulturou a historií Florencie seznamovaly doslova „na vlastní kůži". Šestý den jsme absolvovaly cestu po Toskánsku, kde jsme navštívily Pisu, Sienu a San Gimignano.

Velice děkujeme za možnost se tohoto typu vzdělávání zúčastnit a věříme, že budeme v programu Erasmus+ pokračovat i v budoucnu.

Mgr. Lenka Šilhánková a Mgr. Markéta Nováčková