Naše škola dostala obrovskou příležitost zapojit se do evropského programu Erasmus+, který nabízí možnost vzdělávání a odborné přípravy mládeže i vyučujících v zahraničí. Na podzim roku 2021 jsme tedy s velkým nadšením i očekáváním podali žádost, která nám byla v únoru roku 2022 schválena. Co to pro nás znamená? V rámci programu Erasmus+ dostala naše škola dotaci neboli evropský grant, díky kterému budeme moci realizovat mezinárodní projekt s partnerskou školou a školení pro pedagogy v zahraničí. Náš projekt bude trvat 18 měsíců. Na školicí kurzy do zahraničí vyjede celkem 12 vyučujících a mezinárodního projektu s partnerskou školou se bude moci zúčastnit 16 žáků. Se školicími kurzy začínáme již teď, avšak výjezd se žáky na partnerskou školu máme v plánu až ve školním roce 2022/23. Komunikujeme také s Domem zahraniční spolupráce, který nám je velmi nápomocný, jelikož jsme v této oblasti stále ještě nováčci. Děkujeme Evropské komisi za tuto příležitost a budeme se těšit, až vás budeme moci informovat o našich zážitcích a nově nabytých zkušenostech.